Stwórz swoją własną skrzynię z mchu!

2 min. czytania
Share

Doniczki i skrzynie balkonowe nie zawsze muszą być wykonane z gliny, terakoty czy plastiku. Czasem możemy też zainspirować się naturą.

Na jesień polecamy własnoręcznie przygotowaną donicę z mchu. Postawiona w ogrodzie lub na balkonie naprawdę przyciągnie uwagę i stworzy przytulny jesienny klimat. Stanie się ona czymś indywidualnym, pod warunkiem, że wykona się ją samodzielnie. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak krok po kroku wykonać własną skrzynię z mchu.

Potrzebne będą następujące materiały: pudełko z mchem, siatka druciana i drut wiązadłowy, nożyczki, pleksiglas, ziemia doniczkowa i jesienne rośliny.

Krok 1:

Przytnij drucianą siatkę na boki koszyka. Będą potrzebne podwójne warstwy na każdy z 4 boków (czyli łącznie 8 warstw).

Krok 2:

Wyłóż przyciętą siatkę mchem, a następnie przykryj ją drugą warstwą.

Krok 3:

Teraz połącz bezpiecznie obie warstwy za pomocą drutu, tak aby oba boki przylegały do siebie.

Dla optymalnego utrzymania drut powinien łączyć boki w niewielkich odstępach.

Krok 4:

Powtarzamy krok 3, aż wszystkie cztery panele boczne zostaną ukończone.

Krok 5:

Teraz można połączyć ze sobą panele boczne. W tym celu bierzemy drut łączący i mocujemy boki do rogów i środka.

Krok 6:

Płyta z pleksi posłuży jako podstawa dla naszej doniczki z rośliną. Aby przymocować ją do paneli bocznych, musimy najpierw wywiercić otwory dookoła płyty.

Krok 7:

Mocujemy dno z pleksi do paneli bocznych. W tym celu wkładamy drut przez wywiercone wcześniej otwory i łączymy go z panelami bocznymi.

Krok 8:

Doniczkę można odwrócić do góry nogami i wypełnić ziemią oraz kwiatami. Na jesień polecamy takie rośliny jak wrzosy czy cyklameny.

Gotowe! Teraz potrzebujemy już tylko odpowiedniego miejsca dla naszej skrzynki. Aby mech nie wysychał zbyt szybko, musimy regularnie spryskiwać go wodą.

Twoja kolej!

2 min. czytania
Share