Ogrody Butchart - od opuszczonego pustkowia do wspaniałego ogrodu

2 min. czytania
Share
Butchart piękny ogród inspiracje

Ogród Butchart to wyjątkowe miejsce położone w Victorii w Kanadzie. Przyciąga on ponad milion turystów każdego roku. Odwiedzający przychodzą, aby podziwiać piękne kolory różnorodnych kwiatów i drzew oraz poznać historię wspaniałych krajobrazów.

Jennie Butchart – kobieta z pasją

Ten niesamowity ogród zawdzięczamy pewnej kobiecie: Jennie Butchart. W 1904 roku Jennie i jej mąż Robert przenieśli się na wyspę Vancouver, w okolice Victorii, aby zbudować cementownię. Robert kupił nieruchomość, zbudował na niej dom i rozpoczął pracę w kamieniołomie. Gdy kamieniołom opustoszał, widok z domu Jennie nie był zbyt atrakcyjny, więc postanowiła zamienić go w coś ładniejszego. Wtedy właśnie pomyślała o zaprojektowaniu ogrodu, który obecnie znany jest jako „Butchart Garden”. Krok po kroku Jennie stworzyła wspaniały ogród, który wciąż się rozrastał tworząc ogród japoński, włoski i różany.

Ludzie szybko poznali się na tym co stworzyła Jannie. Ogród stał się znaną atrakcją dla miejscowej ludności i turystów z całego świata.

Dzięki pomocy potomków, ten niezwykły ogród stał się popularną atrakcją na całym świecie i jest uznawany za Dziedzictwo Narodowe Kanady z prawie tysiącem rodzajów roślin.

Zapierający dech w piersiach ogród

Spacerując po ogrodzie, będziesz zachwycony kolorystyką, różnorodnością kwiatów, fontann i wysokich drzew.

Ogród jest podzielony tematycznie na ogród włoski, różany, śródziemnomorski, japoński oraz tzw. zatopiony ogród, od którego wszystko się zaczęło. Dzięki tym wyjątkowym miejscom inspirowanym obszarom z różnych zakątków świata, możesz przeżyć niesamowitą przygodę.

Butchart ogród
Butchart ogród

Atrakcje dla wszystkich przez cały rok

Dzięki różnorodności kwiatów i drzew, Ogrody Butchart to miejsce, które warto odwiedzić niezależnie od pory roku. Wiosną podziwiaj widok kwitnących kwiatów i otul się niesamowitą wonią kwiatów. Latem przyjrzyj się kolorowemu ogrodowi i posłuchaj muzyki na żywo. Jesienią ciesz się dźwiękiem trzaskających liści podczas spaceru wśród czerwonych klonów. Zimą podziwiaj świąteczne pokazy świateł, które tworzą magiczny klimat.

Ogród Butchart to nie tylko piękne kwiaty. Możesz również skorzystać ze wszystkich rozrywek jakie zapewnia to miejsce – kawiarnie, restauracje sklepy z pamiątkami, karuzele, koncerty, krótko mówiąc: każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Butchart piękny ogród inspiracje

2 min. czytania
Share