Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew: najbardziej bioróżnorodne miejsce na świecie
Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew znajdujące się trzydzieści minut od centrum Londynu, to najbardziej bioróżnorodne miejsce na ziemi. Ogród ten pozwala wszystkim odwiedzającym odkryć kwiaty i drzewa z całego świata oraz poznać historię kraju i rodziny królewskiej.
Liczne piękne miejsca w jednym ogrodzie
Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew są bez wątpienia jednym z najpiękniejszych ogrodów na świecie, z uroczymi ogrodami ozdobnymi, niezwykłą różnorodnością roślin i ponad 14 000 odmian drzew.
Spacerując po Królewskich Ogrodach przeżywamy podróż po świecie. Dzieje się tak dzięki bioróżnorodności panującej w tym miejscu.
Ogród dzieli się na różne części, a każda z nich poświęcona jest innym odmianom roślin, pochodzącym z różnych obszarów świata. Przechodząc przez sadzawkę z liliami wodnymi możesz podziwiać piękne linie. Następnie ścieżka prowadzi do palmiarni, niesamowitej szklanej struktury, która mieści różnorodne rośliny z regionów tropikalnych. Kontynuując podróż po Ogrodach Królewskich nie sposób jest ominąć domu Davies Alpine, gdzie znajduje się różnorodność kwiatów z regionów alpejskich. Konserwatorium Księżniczki Wielorybów to złożona szklarnia, która pozwala odbyć podróż w różnych klimatach i zobaczyć, jak zmienia się krajobraz, zaczynając od pustyni, a kończąc na lesie deszczowym. Zaś Treetop Walkways, czyli ścieżka, biegnąca na wysokości 18 metrów, oferuje zapierające dech w piersiach widoki z lotu ptaka na wspaniałe drzewa.
Ogród, na który ogromny wpływ miała rodzina królewska
Królewski Ogród Botaniczny w Kew powstał w XVI wieku dzięki wpływom królewskim. Spacerując po ogrodzie, zobaczysz wiele budynków zbudowanych na cześć członków rodziny królewskiej (takich jak pagoda zbudowana dla księżniczki Augusty, czy świątynia króla Williama zbudowana w 1837 roku dla królowej Wiktorii ku pamięci Wilhelma IV). Ten ogród prezentuje różne etapy historii i dziedzictwa tego kraju. Prawdziwe muzeum na świeżym powietrzu.
Ważnym obiektem ogrodu jest pałac Kew. Jest to tak naprawdę mały pałacyk wybudowany z czerwonej cegły, w którym rodzina królewska spędza wolny czas.
Ogrody Kew – walka o ochronę bioróżnorodności
Ogrody Kew mają na celu ochronę bioróżnorodności dla dobra naszej planety i ludzkości. Oprócz zapierających dech w piersiach krajobrazów, Królewskie Ogrody są wiodącą na świecie organizacją zajmującą się badaniami nad roślinnością i grzybami. Spacerując po domu lilii wodnych, można zobaczyć kilka odmian, które nie występują już w naturze. Takie ogrody są niezwykle istotne dla ochrony przyrody.
Pułapka na myszy