Wiosna w ogrodzie

2 min. czytania
Share

Nareszcie kończy się czas uśpienia. Natura powoli budzi się do życia po zimie, która zdawała się nie mieć końca. Zielone pędy przebijają się z determinacją przez twardą, niewzruszoną ziemię. Wiosna to dobry czas na przygotowanie na nadchodzący sezon ogrodniczy. Nie ważne, czy chodzi o trawnik, grządkę warzywną czy ogród ozdobny, to teraz tworzymy fundamenty wspaniałego ogrodu na lato.

Szkodniki roślin takie jak przędziorkiczerwce czy wełnowcowate, a także mszyce mogą zacząć bardzo intensywnie się rozwijać wiosną. Zmasowany atak może nastąpić w bardzo krótkim czasie.

Większość szkodników z niecierpliwością czeka w ukryciu na rozpoczęcie sezonu, kiedy to rośliny zaczną rosnąć i produkować wystarczającą ilość pożywienia.

Na przykład mszyce czekają ze zmasowanym atakiem na delikatne, wiosenne pędy róż. Tkanki rośliny są wtedy jeszcze bardzo miękkie i można je łatwo przebić ssawkami.

To samo dotyczy wielu chorób grzybiczych. W związku z tym uzasadnione jest wtedy stosowanie pestycydów, aby zapobiec poważnemu uszkodzeniu roślin.

„Ogród jest jak ogrodnik – potrzebuje przygotowania. Zrób sobie listę kontrolną i połóż fundament pod piękny, letni ogród już wiosną!”

Lista kontrolna:

  • Przycinanie krzewów i bylin
  • Przygotowanie i ściółkowanie grządek kwiatowych
  • Sianie warzyw i kwiatów
  • Usuwanie mchu i chwastów z trawnika
  • Usuwanie zielonego nalotu i glonów z kamieni
  • Zabezpieczenie się w naturalne środki ochrony roślin, aby mieć je pod ręką w razie zmasowanego ataku szkodników.

Skuteczna

Pułapka na myszy
2 min. czytania
Share