Kwieciaki

1 min. czytania
Share

Atakowane rośliny

  • Jabłoń
  • Malina
  • Truskawka

Objawy żerowania

  • Uszkodzenia pąków kwiatowych (larwy wyjadają wnętrze pąka kwiatowego, podcinają płatki, które zasychając tworzą brązową kapsułkę osłaniającą larwę)
  • Tzw. płacz pąków (szkodni nadgryza pąki, z których wypływają krople soku. Uszkodzenia widoczne są w postaci brązowych nacięć na działkach kielicha)

Zapobieganie i zwalczanie

Oprysk wykonać po zaobserwowaniu pierwszych szkodników. Oprysk preparatem Deltam należy wykonać tuż przed pękaniem pąków, lub w czasie pękania, w dni słoneczne przy temperaturze co najmniej 12°C.

.

Odkryj nasz produkt na kwieciaki:

Protect Garden
Deltam

Deltam to środek o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i ssących w uprawach sadowniczych, warzywnych oraz roślin ozdobnych. Na roślinie działa powierzchniowo. Deltam to preparat o formulacji - olej w wodzie, co bardzo korzystnie zmienia profil ekotoksykologiczny preparatu w porównaniu do innych pyretroidów. Dzięki maleńkim kropelkom środek doskonale pokrywa powierzchnie roślin, jak również korpusy owadów. Zwiększona jest również odporność na zmywanie.  Deltam zawiera deltametrynę, która jest jedną z najszybciej działających substancji owadobójczych, zaczyna działać już po 15 min, a pełen efekt bójczy widoczny jest po 1 godzinie.  Zobacz jak inni konsumenci oceniają nasz produkt.

Przeczytaj także: Róże pod ochroną – zwalczanie mszyc i chorób grzybowych (seezon.pl)

Kwieciaki na roślinach:

Przeczytaj nasz artykuł:

1 min. czytania
Share