Pomidor - cenny owoc, wszystko co musisz wiedzieć.

2 min. czytania
Share

Jak sadzić i uprawiać pomidory?

Pomidory, pochodzące z Peru, późno dotarły do Europy. Przez długi czas uważane były za trujące. Dziś spożywa się je jako warzywa, choć tak naprawdę są owocami.

Istnieje wiele odmian pomidorów, a w ostatnich latach nastąpiło wyraźne odrodzenie tzw. „starych” odmian. Czerwone, pomarańczowe, żółte, czarne, zielone, wołowe serca, cherry, winogronowe – istnieje wiele możliwości wyboru i smaków pomidorów.

zbieranie pomidorów

Sadzenie

Pomidory, choć preferują ciepły klimat, można uprawiać wszędzie. Wybieraj jednak miejsca słoneczne. Przed sadzeniem pomidorów ważne jest, aby dobrze przygotować glebę. Dodaj trochę kompostu, obornika, aby zapewnić dobrą jakość gleby.

W zależności od regionu, pomidory można sadzić od końca kwietnia do początku maja. Im głębiej posadzisz rośliny, tym bardziej będą one chronione przed warunkami atmosferycznymi.

sadzonki pomidora

Pielęgnacja

Pomidory są dość łatwe w uprawie.

Należy je regularnie podlewać. Uważaj jednak, aby podlewać tylko podstawę, ponieważ jeśli zmoczysz owoce lub liście, ryzykujesz rozwojem niektórych chorób, takich jak mączniak.

W miarę wzrostu roślin usuwaj martwe liście. To również zapobiegnie rozwojowi chorób.

Protect Garden
Magnicur Energy

Magnicur Energy to środek grzybobójczy o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie roślin ozdobnych w gruncie i pod osłonami przed chorobami grzybowymi. Magnicur Energy stanowi kombinację dwóch wzajemnie uzupełniających się substancji. Po zastosowaniu jest szybko wchłaniany przez rośliny, następnie w nich transportowany do wszystkich organów. Środek chroni części nadziemne i korzenie. Preparat powoduje tzw. "efekt zielony", czyli stymuluje rośliny do wzrostu. System korzeniowy jest dobrze rozrośnięty i zdrowy. Dzięki temu substancje pokarmowe i woda są lepiej przyswajane, a całe rośliny większe, żywotniejsze i odporniejsze na czynniki stresowe. Jedną z groźniejszych chorób roślin ozdobnych jest fytoftoroza. Podlewanie roślin Magnicurem Energy bezpośrednio po posadzeniu zapewnia ochronę przez okres kilku tygodni. Magnicur Energy można stosować do odkażania ziemi torfowej oraz innych substratów stosowanych przy produkcji rozsady i w uprawie roślin. Zobacz jak inni konsumenci oceniają nasz produkt

podlewanie pomidorów

Zbiory owoców

Nawet jeśli w sklepach pomidory są dostępne przez cały rok, na zbiory swoich owoców trzeba będzie poczekać do końca maja lub początku czerwca. Pomidory koktajlowe można zbierać nawet w listopadzie.

Pomidory są bardzo niskokaloryczne, mają mniej niż 20 kalorii na 100g pomidorów.

Protect Garden
Deltam AL

Deltametryna zawarta w preparacie Deltam AL wywołuje natychmiastowe działanie owadobójcze, poprez blokowanie kanałów sodowych w komórkach nerowywch owadów. Deltam AL to preparat do bezpośredniego stosowania, bez konieczności rozrabiania, co znacznie ułatwia zabiegi ochrony. Opakowanie zawiera 1 litr gotowego roztworu. Ze względu na wygodę użycia środek polecany jest szczególnie do ochrony roślin w domu, na balkonach i tarasach. Może być też używany w uprawie roślin ozdobnych i warzyw, w gruncie i pod osłonami. Deltam AL zwalcza mszyce, mączliki, gąsienice motyli, w tym ćmę bukszpanową oraz poskrzypkę liliową.  Zobacz jak inni konsumenci oceniają nasz produkt.

Protect Garden
Deltam

Deltam to środek o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i ssących w uprawach sadowniczych, warzywnych oraz roślin ozdobnych. Na roślinie działa powierzchniowo. Deltam to preparat o formulacji - olej w wodzie, co bardzo korzystnie zmienia profil ekotoksykologiczny preparatu w porównaniu do innych pyretroidów. Dzięki maleńkim kropelkom środek doskonale pokrywa powierzchnie roślin, jak również korpusy owadów. Zwiększona jest również odporność na zmywanie.  Deltam zawiera deltametrynę, która jest jedną z najszybciej działających substancji owadobójczych, zaczyna działać już po 15 min, a pełen efekt bójczy widoczny jest po 1 godzinie.  Zobacz jak inni konsumenci oceniają nasz produkt.

zbieranie pomidorów

Tagi

pomidor

pomidory

uprawa pomidorów

siewki pomidorów

sadzenie pomidorów

podlewanie pomidorów

uprawa warzyw

pomidory jak uprawiać

Skuteczna

Pułapka na myszy
2 min. czytania
Share