Storczyk - król wśród roślin doniczkowych

2 min. czytania
Share

Pochodząca z krajów tropikalnych, orchidea, zwana inaczej storczykiem – zamieszkuje znaczną część naszego globu. Orchidea jest najbardziej zróżnicowaną rośliną na świecie pod względem ilości gatunków i obejmuje ponad 25 000 odmian.

Najczęściej spotykaną odmianą jest Phalaenopsis (hybryda), inaczej nazywany storczykiem motylkowym, ze względu na swój charakterystyczny kształt oraz różowe, fioletowe i białe odcienie kwiatów.

Choć storczyki widuje się zwykle w doniczkach, w warunkach naturalnych rosną na drzewach. Pobierają one wówczas składniki odżywcze i wilgoć z atmosfery. Do ich prawidłowego wzrostu potrzebny jest jednak specyficzny klimat.

Pielęgnacja

Orchidea jest dość wrażliwa jeśli chodzi o ekspozycję na promienie słoneczne. W bezpośrednim kontakcie ze słońcem grozi jej obumarcie. Z drugiej zaś strony, jeśli nie otrzyma ona wystarczająco dużo światła, jej kwiaty będą miały trudność z rozwojem. W domu wybierz jasne stanowisko, ale bez bezpośredniego dostępu do promieni słonecznych.

Umieść orchideę w przezroczystej osłonce. Dla dobrego rozwoju korzeni ważne jest, aby miały one kontakt ze światłem.

Jeśli chodzi o klimat, storczyk łatwo dostosuje się do temperatury panującej w Twoim domu. W miesiącach letnich możesz wynieść roślinę do ogrodu lub na balkon, aby dać jej dostęp do świeżego powietrza.

Protect Garden
Sanium PIN

Sanium PIN Tarcznik to preparat 2 w 1, łączący działanie na szkodniki z nawozem, w postaci pałeczek doglebowych, do stosowania na rośliny ozdobne wewnątrz pomieszczeń.  Dzięki obecności nowoczesnej substancji czynnej - flupyradifuron - preparat skutecznie zwalcza mszyce i mączliki szklarniowe, a składniki nawozowe poprawiają wygląd roślin.  Zobacz jak inni konsumenci oceniają nasz produkt.

Storczyki podlewaj co dwa tygodnie zimą i co tydzień w pozostałe pory roku. Roślinom dobrze też robi spryskiwanie wodą liści.

Gdy twój kwiat właśnie wypuścił nowe liście, zastosuj płynny nawóz do storczyków. Dzięki temu będzie mógł uzupełnić braki substancji odżywczych.

Po zakończeniu kwitnienia przytnij zwiędłe łodygi, na których znajdowały się kwiaty i czekaj, aż ponownie zakwitną.

Co 2 lata przesadzaj kwiaty.

Głównym wrogiem storczyka jest mączniak. Nadmierne podlewanie sprzyja zaś pojawianiu się plam i chorób grzybowych, na przykład zgnilizny korzeni. Profilaktyczne odkażanie podłoża albo „kąpiele” bryły korzeniowej w roztworze Magnicur Energy zabezpieczą rośliny przed odglebowymi chorobami grzybowymi.

Protect Garden
Magnicur Energy

Magnicur Energy to środek grzybobójczy o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie roślin ozdobnych w gruncie i pod osłonami przed chorobami grzybowymi. Magnicur Energy stanowi kombinację dwóch wzajemnie uzupełniających się substancji. Po zastosowaniu jest szybko wchłaniany przez rośliny, następnie w nich transportowany do wszystkich organów. Środek chroni części nadziemne i korzenie. Preparat powoduje tzw. "efekt zielony", czyli stymuluje rośliny do wzrostu. System korzeniowy jest dobrze rozrośnięty i zdrowy. Dzięki temu substancje pokarmowe i woda są lepiej przyswajane, a całe rośliny większe, żywotniejsze i odporniejsze na czynniki stresowe. Jedną z groźniejszych chorób roślin ozdobnych jest fytoftoroza. Podlewanie roślin Magnicurem Energy bezpośrednio po posadzeniu zapewnia ochronę przez okres kilku tygodni. Magnicur Energy można stosować do odkażania ziemi torfowej oraz innych substratów stosowanych przy produkcji rozsady i w uprawie roślin. Zobacz jak inni konsumenci oceniają nasz produkt

Radość o każdej porze roku

W pomieszczeniach zamkniętych Twój storczyk może kwitnąć o każdej porze roku.

W zależności od pielęgnacji, będziesz mógł cieszyć się jego pięknymi kwiatami od 2 do 4 miesięcy, a nawet dłużej!

Skuteczna

Pułapka na myszy
2 min. czytania
Share